Czyszczenie dywanu i wykładziny

czyszczenie dywany wykładziny czyszczenie dywanów czyszczenie wykładzin

Czystość dywanów i wykładzin w Państwa domu to nie tylko sprawa estetyki ale również zdrowia mieszkańców domu. Zebrane w dywanie czy wykładzinie zanieczyszczenia powodują bowiem rozwój roztoczy, które żywiąc się kurzem produkują odchody. Powoduje to częste alergie u dzieci i dorosłych.

Troszcząc się o państwa zdrowie oferujemy profesjonalne pranie dywanów i wykładzin. Oferuję pranie dywanów w domu u właściciela nie musisz więc wychodzić z domu aby mieć czysty dywan.

Usługa prania dywanów polega na wyczyszczeniu powierzchni dywanu lub wykładzin za pomocą odkurzacza ekstrakcyjnego. Jest to urządzenie które natryskuje na dywan roztwór detergentu rozpuszczający brud a następnie zasysa rozpuszczony brud z wodą. Odkurzacz wciąż pierze czystą wodą z detergentem, zaś brudną zasysa do osobnego pojemnika. Dywan po takiej operacji jest jedynie wilgotny a nie przemoczony na wylot. W miarę potrzeby przed praniem stosuje się także wstępne rozpuszczanie brudu za pomocą prespray. Jako uzupełnienie prania ekstrakcyjnego po czyszczeniu zasadniczym stosuje się odplamianie.

Przykładowe etapy pracy podczas prania wykładziny:

  1. Odkurzanie.
  2. Wstępne rozpuszczanie brudu.

    • Naniesienie środka rozpuszczającego brud (tzw. Prespray)
    • Wcieranie Prespray Szczotką elektryczną
  3. Właściwe pranie ekstrakcyjne. (wypłukiwanie brudu mocnym ekstraktorem)
  4. Doczyszczanie większych zabrudzeń i plam.
  5. Suszenie (opcja dodatkowa)

Następny